ایکس رینگ وایتون - ایکس رینگ NBR - ایکس رینگ GMORS

ایکس رینگ

Quad-Ring  یا  X-Ring می توانند در کاربردهای متنوع ایستاتیک و یا دینامیک به کار روند .با شکل چهار گوشه و دو قسمت آب بندی در هر طرف دارند. X-RING  تا بتوانند آب بندی درستی انجام دهند به همین دلیل عمر مفید بیشتری دارند. از لحاظ سایز و اندازه مطابق استانداردهای AS568 همانند اورینگ می باشد. معمولا XRING در دو متریال X-RING NBR و X-RING VITON تولید می شوند. ایکس رینگ وایتون – ایکس رینگ NBR – ایکس رینگ GMORS

قطعات لاستیکی X-RING از مواد وایتون، روغنی، اکریلیک ، فلوروسیلیکون ، سیلیکون ساخته می شود.

 

خصوصیات و انواع X-RING

XRING  به دلیل داشتن چهار لبه قابلیت های بالاتری در مقایسه با اورینگ ها در آب بندی کردن از خود نشان داده اند کاربرد X-RING ها روز به روز در صنعت بیشتر می شود و قابلیت های بهتری در حالات دینامیک دارند.

X-RING که تحت عنوان QUAD-RING ها هم شناخته میشوند نوعی واشر آب بندی هستند. طراحی چند لوبی  و سطح آب بندی دوبرابری این نوع واشر آنها را برای طیف وسیعی از کاربرد دینامیک و ایستاتیک در آلات و ادوات صنعتی مناسب می سازد.

نوع طراحی X-RING برای آب بندی همانند  اورینگ  است، اما در ایکس رینگ با تقسیم محل آب بندی به دو قسمت کوچک فشار آب بندی عملا در کناره ها ناپدید میشوند بنابراین ایکس رینگ میتواند قدرت را برای شروع کار کاهش دهد.

X-RING NBR : در مواردی که دما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد بالا میرود استفاده میشوند . XRING NBR در روغن های صنعتی و سیستم های پرسایش کاربرد دارند . همچنین با الاستومر وایتون در محیط های شیمیایی ، حرارت ، روغن و… استفاده میشوند . ایکس رینگ EPDM  در انواع اسید و باز آب شور با سختی زیاد استفاده میشوند.

X-RING وایتون : نوعی متریال که مقاوم در برابر اسید می باشد .

متریال X-RING

VITON , NBR , HNBR , EPDM , ACM
AEM , Silicon , Fluorsilicone , CR
PTFE , Encapsulated FEP O-Ring

Special materials :

Kalrez (FFKM) , Chemraz , Simriz , Markez
FMVQ , PFAA , GMORS

لینک های مرتبط :

وی سیل , کاسه نمدبک آپ رینگ

4.7/5 - (امتیاز)